Įsikūrimas

Prieš atvykdami ir įsikurdami Turkijoje suformuokite savo tikslus kodėl norite ar kodėl reikia čia atvykti gyventi. Tikslai gali būti labai įvairūs: darbas, santuoka, mokslas ar tiesiog gyvenimas Turkijoje dėl kitų priežasčių. Kai turėsite suformulavę savo tikslus, tuomet bus lengviau pasiruošti atvykimui. Kodėl rekomenduojame taip pasiruošti? Pirmiausia todėl, kad Turkija nėra Europos Sąjungos narė ir čia Lietuvos respublikos piliečiams galioja speciali įvažiavimo ir buvimo tvarka.

Atvykstant turistiniais tikslais viza nėra reikalinga, tačiau ribojamas buvimo šalyje laikas (90 dienų 180 dienų laikotarpyje), taip pat įvažiavimas tik su pasu (dedamas antspaudas).

Atvykstant darbo reikalais, reikia atvykti jau su darbine viza, kurią išduoda Turkijos respublikos diplomatinės atstovybės užsienio šalyse.

Atvykstant mokslo tikslais (studijos, mainų programos), reikalinga speciali studento viza, kurią išduoda TR diplomatinės atstovybės užsienio šalyse.

Atvykstant gyventi ilgesniam laikui, nei leidžia bevizis režimas yra būtinas leidimas gyventi, kuris išduodamas migracijos tarnybos . Tai yra taip vadinamas trumpalaikis leidimas gyventi (ilgiausiai dvejiems metams). Šis leidimas gyventi išduodamas ir turint nekilnojamą turtą. Atkreikite dėmesį, kad darant leidimą gyventi bus privaloma nurodyti savo pajamas – įrodyti, kad galite save išlaikyti visą leidimo gyventi galiojimo laikotarpį. Darbas be leidimo dirbti šalyje užtraukia teisinę atsakomybę su deportacija iš šalies.

Bendra informacija, kurią rekomenduojama žinoti prieš atvykstant į Turkiją ne atostogų tikslais rasite paspaudę šią nuorodą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s