Kas mes esame

Turkijos lietuvių bendruomenė jauna, bet sparčiai besiplečianti organizacija. Saulėta Turkija gerai žinoma ir mėgstama tautiečių stotelė atostogoms, cia gyvenantiems tapo namais. Neoficialią veiklą šalyje gyvenantys lietuviai pradėjo 2012m., o 2014m. spalio 27dieną Alanijos miesto savivaldybėje įregistruota Turkijos Lietuvių Bendruomenė tapo oficialia organizacija atitinkančia Turkijos respublikos įstatymus. Per neilgą gyvavimo laikotarpį bendruomenės nariai dalyvavo mokymuose ir seminaruose, užmezgė šiltus santykius su kitų užsienio šalių organizacijomis Turkijoje, įgijo vietos administravimo organų pasitikėjimą ir palaikymą, dalinosi patirtimi ir aktualijomis su lietuvių bendruomenėmis Europoje, atstovavo Lietuvą įvairiuose renginiuose Turkijoje.

Vienas iš bendruomenės prioritetų yra vaikų kultūrinės savimonės ugdymas ir lituanistinis švietimas.

Pagrindinis bendruomenės tikslas vienyti šalyje gyvenančius lietuvius ir puoselėti tautiškumą. Siekiant išsaugoti ir tęsti šeimos ir kalendorinių švenčių tradicijas ypatingas dėmesys skiriamas Šv. Kalėdoms, Šv.Velykoms. Suaugusieji ir vaikai noriai dalyvauja labdaringose akcijose rengiamose tiek Lietuvoje, tiek Turkijoje. Alanijos mieste veikia šeštadieninė mokyklėlė “Vaivorykštė”, kurią lanko 10 vaikų nuo 2 iki 8 metų amžiaus. 2019 metų vasario mėnesį buvo oficialiai atidaryta lietuviška mokyklėlė Stambule “Gilė“.

Bendruomenei taip pat svarbu reprezentuoti savo šalį Turkijoje, supažindinti visuomenę su lietuviškomis tradicijomis, kultūra, menu, todėl skatinamas bendradarbiavimas su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, palaikomas artimas ryšys su Lietuvos Respublikos Ambasada Turkijoje.
Šiuo metu bendruomenėje yra trisdešimt oficialiųjų narių, jai vadovauja penkių asmenų valdyba ir bendruomenės pirmininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s