Turkijoje atidarytas Lietuvos kultūros parkas

Šiais metais Turkijoje, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventėme kitaip. Šiandien buvo atidarytas pirmasis šalyje Lietuvai skirtas parkas. “Litvanya kültür parkı“ parkas buvo iškilmingai atidarytas Antalijos miesto Muratpaša savivaldybėje. Šio parko atidarymo organizatoriai LR ambasada Turkijoje drauge su Muratpaša savivaldybe, bendradarbiaujant Turkijos lietuvių bendruomenei.
Atidarymo metu kalbas sakė Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Elena Malašauskaitė, jo ekscelencija LR ambasadorius Turkijoje Ričardas Degutis, LR garbės konsulė Antalijoje ponia Mine Okudur Gül, Muratpaša savivaldybės meras ponas Ümit Uysal. Tiek jo ekscelencija ambasadorius, tiek meras savo kalbose išreiškė liūdesį ir susirūpinimą dėl karo Ukrainoje. Aukos buvo pagerbtos tylos minute. Savivaldybės meras savo kalboje ne kartą paminėjo Lietuvos miestus, jų istorinę svarbą ir išreiškė norą dar glaudžiau bendradarbiauti, užmezgant tarpusavio ryšius. Buvo pasidžiaugta kultūra, jos puoselėjimu ir, kad šis parkas bus graži susitikimo vieta visiems, nepriklausomai nuo jų tautybės. Šventės metu vaikai dainavo lietuviškas dainas, deklamavo eilėraštį, vyko krepšinio turnyras. Buvo eksponuojami vaikų piešiniai, kuriuose jie vaizdavo Lietuvą.
Tai pirmasis parkas Turkijoje, kuriame yra paminėtas Lietuvos vardas. Taip iškilmingai visi drauge šventėme ir Kovo 11 – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Renginį nušvietė regioninė Turkijos spauda, vaizdo medžiaga dalinosi tiek Muratpaşa savivaldybė savo paskyrose, tiek pats meras.

https://www.haber3.com/yerel/litvanya-kultur-parki-torenle-acildi-haberi-6066015?fbclid=IwAR2DY2wdtf0aKUGnSFMHuylAS6-VrOJoAWkVOezWfctLKjwvuR_NDAmepus

https://www.lrt.lt/lituanica/pasaulio-lietuviu-balsas/753/1643807/turistu-pamegtame-turkijos-mieste-atidarytas-lietuvos-kulturos-parkas


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s