VIDEO | Meno renginys Polonezköy

Operatorius ir montažas: Özgür Oruç

Birželio 16 d. Lietuvos ambasada Turkijoje kartu su Lenkijos konsulatu Stambule organizavo Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ųjų metų sukakties minėjimą. Susirinkusiems buvo demonstruojama specialiai istorinei datai parengta paroda, vyko meninis vakaras.

Renginys vyko lenkų emigrantų XIX amžiaus viduryje įkurtoje Polonezköy gyvenvietėje. Prieš renginį už lietuvių ir lenkų tautų gerovę buvo laikomos šventos mišios vietos Šv. Marijos Častakovos bažnyčioje, kurių metu skambėjo kompozitoriaus M.K. Čiurlionio muzika, atliekama gyvai fortepijonu.

Laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė, sveikindama lietuvių ir lenkų bendruomenių atstovus Stambule, pirmą kartą kartu mininčius abiem tautoms svarbią istorinę datą, linkėjo abiejų bendruomenių glaudesnio bendravimo, organizuojant bendrus renginus, prisimenant savo bendrą istoriją, pasidalinant gyvenimo patirtimi ir lūkesčiais Turkijoje.

Renginio meninėje dalyje buvo pristatytos dvi Lietuvos menininkės – Inga Šimonytė Deniz, piešianti akvarele, ir Jovita Sakalauskaitė, tekstilės kūrinių autorė. Lenkijos atstovė Monika Bulada su džiazo grupe, be lenkiškų melodijų, atliko lietuviškų dainų džiazo improvizacijas.

Renginyje taip pat dalyvavo Stambulo vietos savivaldos atstovai.

Ši video publikacija yra Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo finansuojamo projekto dalis.
Projektas „Lietuviško meno ir kultūros sklaida Turkijoje“.


Taip pat kviečiame perskaityti straipsnį Turkijos lietuvių menininkių gyvenimas ir kūryba: koja kojon su menu per pasaulį


1 mintis apie “VIDEO | Meno renginys Polonezköy

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s