KOVO 11 TURKIJOJE

Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio šventę Turkijos lietuviai šventė plačiai, gražiai ir smagiai. Renginiai vyko net keturiuose miestuose: Ankaroje, Alanijoje, Stambule ir Antalijoje. Ankaroje į koncertą rinkosi tiek Lietuvos ir kitų šalių diplomatai, tiek Ankaros lietuviai. Jiems, kaip ir Stambule, koncertavo grupė iš Lietuvos “Subtilu-z“. Alanijos ir Antalijos miestuose – Viduržemio jūros pakrantėje, buvo sodinami atminimo medeliai, o vėjyje nuostabiai atrodė pačių daryti vėjo malūnėliai. Šie malūnėliai padarė didžiulį įspūdį ir šventėje dalyvavusiems svečiams. Turkijoje jie yra vadinami vėjo rožėmis.

Ankaroje ir Stambule sveikinimo žodžius tarė J.E. ambasadorius Audrius Brūzga, Antalijoje Muratpaša savivaldybės meras Ümit Uysal, Lietuvos garbės konsulė p. Mine Okudur, bendruomenės pirmininkas Margiris Klenavičius, Alanijos mieste susirinkusius sveikino Lietuvos garbės konsulas p. Mehmet Şahin, bendruomenės valdybos narys Saulius Kupčinskas. Buvo pabrėžta šios dienos svarba Lietuvai ir lietuviams bei dviejų tautų draugystė.

Turkijos sostinėje Ankaroje Lietuvai buvo padovanotas vakarinis Atakule bokšto apšvietimas trimis spalvomis ir sveikinimas. Laikraštis “Haber Alanya“ nušvietė įvykį Alaniečiams straipsnyje. 

Šventės akimirkos įamžintos tautiečių ir šventėje dalyvavusių žurnalistų.

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s